70-lecie PCI - z sukcesem w przyszłość!

PCI może się pochwalić 70-letnią historią pełną sukcesów.

PCI może się pochwalić 70-letnią historią pełną sukcesów.

W 1950 roku, na początku boomu gospodarczego, augsburski inżynier Karl Strehle i frankfurcki biznesmen Hans W. Schulz założyli firmę Poly-Chemie-Ingenieurgesellschaft mbH. Dzięki legendarnemu produktow PCI Emulsion, dokonali przełomu na rynku zaledwie rok później. Założyciele wykazali się doskonałym wyczuciem branży budowlanej:

Dodając zaprawę, wprowadzili na rynek dokładnie taki materiał budowlany, jakiego wymagał dynamicznie rozwijający się przemysł budowlany. Narodziła się marka PCI.

„Znajomość potrzeb rynku”: oto sekret sukcesu PCI.
W 1959 roku na rynku pojawiła się zaprawa klejowa PCI FT Klebemörtel, pierwszy cementowy klej do płytek do układania metodą cienkowarstwową. Następnie pojawiły się inne przełomowe produkty, takie jak pierwszy bezrozpuszczalnikowy podkład na bazie żywicy syntetycznej oraz produkty z technologii nano i lekkich zapraw. PCI był również pionierem w dziedzinie uszczelniaczy i materiałów instalacyjnych z funkcją uszczelniającą. Pierwsza elastyczna zaprawa PCI Flexmörtel  zapewniła firmie PCI pozycję lidera w branży układania płytek w 1981 roku.

Warsztaty Wyobraźni

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o niezwykle ciekawej inicjatywie prowadzonej przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śremu w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Śremie. Instytucje te wspierającą rozwój młodzieży z wykorzystaniem gier planszowych. Z racji faktu, że sami jesteśmy miłośnikami gier planszowych i uważamy taką formę warsztatów za wysoce pedagogiczną i skuteczną postanowiliśmy wesprzeć uczestników i wolontariuszy. Mamy nadzieję, że nasze koszulki przyniosły szczęście podczas przyjacielskiej rywalizacji.