PCI Nanolight® w nowej odsłonie

Wśród wykonawców - sympatyków marki PCI nie ma z pewnością nikogo, kto nie zetknąłby się kiedyś z uniwersalnym klejem PCI Nanolight®. Wchodząc na rynki europejskie w  2003 roku ustanowił nowy standard w dziedzinie zapraw cementowych do przyklejania płytek. Charakteryzowały go: wysoka elastyczność, niemal dwukrotnie większa wydajność w porównaniu do funkcjonujących na rynku zapraw klejących, wszechstronność zastosowań zarówno do wszelkiego rodzaju (chłonnej i niechłonnej) ceramiki jak i do okładzin szklanych. Zapewniał wydłużony czas otwarty klejenia, a jednocześnie umożliwiał szybki postęp prac (wchodzenie i spoinowanie). To tyko niektóre z zalet tego wyjątkowego produktu, wynikających z pionierskiego zastosowania w nim nanotechnologii.
    Obecnie, po 14 latach od inauguracji, technolodzy PCI opracowali nową recepturę PCI Nanolight®, jeszcze bardziej odpowiadającą obecnym oczekiwaniom profesjonalnych płytkarzy. W porównaniu do poprzednika cechują go:
- wysoka tolerancja podczas dozowania wody zarobowej umożliwiająca wykonawcy dobranie optymalnej konsystencji do danego zastosowania, 
- brak spływu z powierzchni pionowych podczas montowania płytek wielkoformatowych i masywnych;
- wydłużony czas otwarty oraz długi czas zużycia wymieszanego materiału bez konieczności wykonywania częstego przemieszania w pojemniku.
    Nowy klej odróżnia się widoczną z daleka na opakowaniu nalepką „neu” = nowy.