Velg en region og språk

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój od wielu lat jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej PCI. Priorytetem jest opracowywanie nowych produktów, wykorzystując kompatybilne ze środowiskiem surowce. Do pakowania przeznaczone są ekologiczne materiały z recyklingu. Używamy surowców, które są regionalnie dostępne, by uniknąć wysyłek na duże odległości.

Lokalizacja naszych zakładów w Niemczech sprawia, że najbliższa placówka PCI nie znajduje się daleko. Dzięki temu gotowe produkty przemieszczają się na krótkich dystansach, a ich lekkość powoduje, że waga przesyłki wysyłanej do klienta jest stosunkowo mała.

Jakość i Niezawodność

Stała, wysoka jakość produktów PCI, zapewnia niezawodną przetwarzalność i trwałe rezultaty. Nowoczesna chemia budowlana, jak lekkie i szybkoschnące zaprawy murarskie, zapewnia wydajną pracę i łatwą aplikację. Oprócz produktów, PCI angażuje się również w niezawodne, długoterminowe partnerstwo z dystrybutorami i wykonawcami. Specjaliści PCI oferują klientom swoje doświadczenie zdobywane w codziennej pracy, wiedzę praktyczną oraz teoretyczną w formie seminariów i sesji szkoleniowych, tworząc solidne podstawy wspólnego sukcesu.

Niezawodność jest również priorytetem PCI. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa i higieny pracy w naszych zakładach, jak i bezpiecznego przetwarzania naszych produktów. Bezpieczeństwo pracy wzrasta dzięki zastosowaniu proszków o niskiej zawartości pyłu i unikaniu rozpuszczalników. Ogranicza się również składniki uczulające lub zastępuje je alternatywami, gdy tylko są dostępne.

Szczególną uwagę zwracamy na produkty nisko emisyjne, spełniające wymagania GEV-EMICODE klasy EC1 lub EC 1 PLUS. Oznaczenie “Niebieski Anioł” (der Blauer Engel) (RAL UZ 113) świadczące o niskiej emisji, w przypadku materiałów PCI przeznaczonych do układania parkietu i podłóg, stanowi potwierdzenie, że produkty te powstają z myślą o zdrowiu użytkowników.

Kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju potwierdzają deklaracje środowiskowe produktów budowlanych  (EPD) obejmujące właściwości środowiskowe i zachowanie emisji produktów PCI przez cały cykl życia.

System zarządzania obejmuje aspekty, takie jak środowisko, energia, bezpieczeństwo
i wiarygodność zgodnie z normami ISO 9001: 2008 (system zarządzania jakością) i ISO 50001: 2011 (system zarządzania energią).

Zewnętrzną certyfikację dla zakładów w Augsburgu, Hamm i Lutherstadt Wittenberg przeprowadza TÜV Süd (Niemieckie Stowarzyszenie Badań Technicznych) zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 50001.