PCI - Jakość i innowacyjność są kluczem do sukcesu

"Produkcja i dystrybucja materiałów syntetycznych, jak również pierwszorzędne doradztwo w kwestiach chemii i technologii".

Taki cel biznesowy w 1950 roku obrali sobie Hans W. Schulz, przedsiębiorca z Frankfurtu i Karl Strehle, inżynier z Augsburga, zakładając firmę Poly-Chemie-Ingeniergesellschaft mbH. Już rok później, tworząc  "Beton-Emulsion" (emulsja betonowa), ojcowie założyciele z powodzeniem zaznaczyli swoją obecność na rynku. Cztery lata po tym wydarzeniu gama produktów PCI składała się już z 54 pozycji.

Sukces PCI w zakresie klejów do płytek rozpoczął się w 1959 roku, kiedy na rynku pojawił się klej PCI-FT-Klebemörtel do aplikacji cienkowarstwowych. W kolejnych latach PCI skoncentrowało się na pionierskim rozwoju elastycznych zapraw murarskich, dzięki czemu opracowany został kompleksowy system płytkarski. Od momentu sprzedaży pierwszych sproszkowanych, bardzo elastycznych klejów do płytek PCI-Flexmörtel w 1981 roku firma PCI obrała pozycję lidera na rynku.

W latach 70. XX wieku firma PCI pracowała nad technologią wodoodpornych klejów do płytek
i stała się niekwestionowanym numerem jeden w tej dziedzinie. W tym samym czasie po raz pierwszy zastosowano bezrozpuszczalnikowy grunt PCI-Primer na podłoża z gipsu. W 1960 roku zaczęto wytwarzać produkty uszczelniające, co pierwotnie traktowano jako działalność dodatkową. W ten sposób produkty takie jak PCI Silcoferm, PCI Elritan i PCI Escutan stały się synonimem doskonałych rozwiązań uszczelniających. W niedalekiej przeszłości PCI wyróżniło się się również nano- i lekkimi zaprawami murarskimi, takimi jak redukujący pylenie w trakcie użycia, PCI Nanolight.

Ze względu na trwały rozwój i stałą poprawę jakości produktów sukces PCI nadal trwa. Już od 60 lat PCI oznacza innowacyjność i jakość.