Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój od wielu lat jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej PCI. Priorytetem jest opracowywanie nowych produktów, wykorzystując kompatybilne ze środowiskiem surowce. Do pakowania przeznaczone są ekologiczne materiały z recyklingu. Używamy surowców, które są regionalnie dostępne, by uniknąć wysyłek na duże odległości.

Lokalizacja naszych zakładów w Niemczech sprawia, że najbliższa placówka PCI nie znajduje się daleko. Dzięki temu gotowe produkty przemieszczają się na krótkich dystansach, a ich lekkość powoduje, że waga przesyłki wysyłanej do klienta jest stosunkowo mała.

Jakość i Niezawodność

Stała, wysoka jakość produktów PCI, zapewnia niezawodną przetwarzalność i trwałe rezultaty. Nowoczesna chemia budowlana, jak lekkie i szybkoschnące zaprawy murarskie, zapewnia wydajną pracę i łatwą aplikację. Oprócz produktów, PCI angażuje się również w niezawodne, długoterminowe partnerstwo z dystrybutorami i wykonawcami. Specjaliści PCI oferują klientom swoje doświadczenie zdobywane w codziennej pracy, wiedzę praktyczną oraz teoretyczną w formie seminariów i sesji szkoleniowych, tworząc solidne podstawy wspólnego sukcesu.

Niezawodność jest również priorytetem PCI. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa i higieny pracy w naszych zakładach, jak i bezpiecznego przetwarzania naszych produktów. Bezpieczeństwo pracy wzrasta dzięki zastosowaniu proszków o niskiej zawartości pyłu i unikaniu rozpuszczalników. Ogranicza się również składniki uczulające lub zastępuje je alternatywami, gdy tylko są dostępne.

Szczególną uwagę zwracamy na produkty nisko emisyjne, spełniające wymagania GEV-EMICODE klasy EC1 lub EC 1 PLUS. Oznaczenie “Niebieski Anioł” (der Blauer Engel) (RAL UZ 113) świadczące o niskiej emisji, w przypadku materiałów PCI przeznaczonych do układania parkietu i podłóg, stanowi potwierdzenie, że produkty te powstają z myślą o zdrowiu użytkowników.

Kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju potwierdzają deklaracje środowiskowe produktów budowlanych  (EPD) obejmujące właściwości środowiskowe i zachowanie emisji produktów PCI przez cały cykl życia.

System zarządzania obejmuje aspekty, takie jak środowisko, energia, bezpieczeństwo
i wiarygodność zgodnie z normami ISO 9001: 2008 (system zarządzania jakością) i ISO 50001: 2011 (system zarządzania energią).

Zewnętrzną certyfikację dla zakładów w Augsburgu, Hamm i Lutherstadt Wittenberg przeprowadza TÜV Süd (Niemieckie Stowarzyszenie Badań Technicznych) zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 50001.