Grupa PCI

PCI dostarcza rozwiązania nt. układania okładzin ceramicznych i z kamienia naturlanego, a także rozwiązania dotyczące izolacji wodochronnej i napraw betonu.
O nas
320 Mio. €
Sprzedaż netto w 2023 roku
1150
Pracowników
300
Produkty
440.000 ton
Produkty chemii budowlanej sprzedawane są corocznie na główne rynki PCI

O NAS

PCI jest liderem w dostarczaniu produktów chemii budowlanej. Od monetu założenia w 1950, aż do dziś - jesteśmy pionierem w branży, niezawodnym partnerem dla dystrybucji i dla wykonawców.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zrównoważony rozwój jest od lat integralną częścią kultury korporacyjnej PCI. Od rozwoju produktu, poprzez produkcję, aż po opakowanie, upewniamy się, że używamy surowców przyjaznych dla środowiska lub materiałów pochodzących z recyklingu.
Pozycja Lidera od dziesięcioleci

Pozycja Lidera od dziesięcioleci

Założyciele firmy Poly-Chemie-Ingenieurgesellschaft mbH dokonali przełomu na rynku w 1951 roku, dzięki legendarnemu produktowi PCI Emulsion. Rewelacyjne nowe rozwiązania, takie jak zaprawa klejąca PCI FT  Klebemörtel  i pierwszy bezrozpuszczalnikowy podkład na bazie żywicy syntetycznej, sprawiły, że firma stała się pionierem w branży w następnych dziesięcioleciach. W 1981 roku na rynku pojawił się PCI Flexmörtel, pierwszy odkształcalny klej do płytek do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, który zapewnił PCI pozycję lidera na rynku układania płytek aż po obecne czasy.


Inwestycja w przyszłość
Dzięki ciągłym inwestycjom w aktualnych lokalizacjach, zapewniamy stabilną pracę dla naszych pracowników. Nacisk kładziony jest na innowacyjne zaplecze produkcyjne i logistyczne. Nasze produkty są zawsze dostępne i docierają do klienta w możliwie najkrótszym czasie.

Bezpieczne produkty ,profesjonalny serwis
Naszą maksymą w rozwoju i produkcji produktów jest najwyższa jakość na każdym etapie użytkowania: łatwe i bezpieczne użycie, składniki nieszkodliwe dla środowiska. Dzięki inteligentnym systemom oferujemy przejrzysty, optymalnie skoordynowany kompletny asortyment. Jako dostawca kompleksowych rozwiązań, nasze usługi mają również najwyższy priorytet. Wspieramy dystrybutorów i wykonawców dzięki doradztwu, szkoleniami i wieloma innymi analogowymi formami pomocy, a także szeroką gamą narzędzi cyfrowych.

Wraz z ponad 1200 pracownikami kontynuujemy historię sukcesu PCI jako część Grupy MBCC, jednego z wiodących światowych producentów chemii budowlanej. Nasi klienci i partnerzy biznesowi są w centrum naszych myśli i działań. Dzięki bliskiej i opartej na zaufaniu współpracy znamy codzienne wymagania w handlu detalicznym i na placach budowy oraz opracowujemy odpowiednie rozwiązania - dziś dla trendów jutra.